Księga gości

Zapraszam wszystkich, aby zostawili swój wpis w księdze gości.
Cenię sobie Państwa opinie i sugestie odnośnie oglądanego portalu. Zebrane informacje umożliwią dalszy jego rozwój.

Dodaj wpis w księdze gości

 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane
Elzbieta
Witam , jestem wnuczka Emiliana Czajkowskiego ur.23.03.1899.... Policjanta , Posterunkowego albo Komendanta Posterunku w Grodnie. Moj dziadek zostal aresztowany 15 grudnia 1940 rokuw Sokolce za to, ze byl policjantem. Prawdopodobnie wywieziony do wiezienia w Mińsku.....co nigdy sie nie potwierdzilo, byc moze juz zginal zastrzelony na posterunku w Sokolce gdzie na dworcu wydal go ich pacholek pracujacy w majatku rodzicow, mowiac do zolnierza ruskiego ze jest policjantem......od chwili aresztowania sluch o nim zaginal. Prosze o informacje jesli ktos potrafi cos o moim dziadku dopowiedziec. Dziekuje !
artur
szukam informacji o moim dziadku feliksie malinowskim który pracował w KŁECKU POWIAT GNIEZNO GDZIE PRZED WOJNA BYŁ KOMENDANTEM
Łukasz, Szamotuły
Witam, w marcu 2017r odwiedziłem wraz z grupą przyjaciół dawną Szkołę PP w Mostach Wielkich (Ukraina). Nie mieliśmy pozwolenia wejścia na jej teren, ale zwiedziliśmy ją z zewnątrz. Obecnie mieści się tam szkoła straży granicznej służb Ukrainy, budynki są w dobrym stanie, przyrządy do ćwiczeń gimnastycznych, wieża stojąca przy budynkach również są w dobrej kondycji. Oglądając stare pocztówki z tego miejsca i porównując je z dzisiejszym stanem uważam, że prawie nic się nie zmieniło. Polecam każdemu kto interesuje się historią PP, aby kiedyś odwiedził to miejsce. Symbolicznie zabraliśmy ziemię z tego miejsca, aby przypominała nam o Policjantach którzy zginęli w walce o Ojczyznę.
Piotr Wieluń
Witam wszystkich. Prowadzę badania na temat historii Policji Państwowej i stanem bezpieczeństwa w powiecie wieluńskim w latach 1918-1939. Szukam rodzin, których przodkowie pracowali w PP powiatu wieluńskiego. Bardzo chętnie nawiązał bym kontakt z panem Arturem, który opublikował wpis ponizej. Mój kontakt ma administrator tej strony, z którym współpracuję. Pozdrawiam Piotr
Paweł
Witam, może ktoś z państwa posiada informację o Posterunku Policji w m. Słonim (obecnie Białoruś), pracował tam mój daleki wuj Jurkiewicz, który był policjantem został zamordowany przez sowietów w 1940 przed domem mojego pradziadka w Szydłowicach gm. Roś. Chciałbym potwierdzić historię rodzinną i ustalic jaki miał stopień.
Elżbieta
Witam.Jestem wnuczką Stanisława Okońskiego,był przed wojną szefem posterunku w Sierpcu i komendantem szkoły I-szego Okregu P.P. w Mławie.Te dane mam z graweru przycisku do papierów sprezentowanego dziadkowi na imieniny 8.5.23. przez kancelarię i frekwentantów piątego kursu.Mam też parę malutkich fotografii na których z całą pewnością jest dziadek,bo podobny do ojca no i mnie.Babcia Irena z.d. świderska miała dwóch synów,starszego Leszka i Eustachiusza mojego tatę rocznik 24.Nic więcej o dziadku nie wiem,tylko tyle, że w którymś momencie dostał wyrok śmierci od komunistów za ich legalne zwalczanie,jechał pociągiem wtedy strzelali do niego,wyskoczył przez okno,przeżył,potem leczył się na manię prześladowczą w Tworkach czasami przebywał w domu,babcia jednak ze strachu przed i po wojnie nie utrzymywała kontaktów z dziadka rodziną.Podobno rodzina dziadka miała pretensje o to leczenie.Nie znam daty urodzi,ślubu,niczego.Może ktoś pomógłby mi odszukać potomków rodziny dziadka?W pamięci mam okolice stolicy,Ursusa,imię Marceli.Tato ze zdjęcia w młodości jest bardzo podobny do dawnego ministra obrony(?)Zbigniewa Okońskiego i podobno jeden z kuzynów Piotr Okońki mieszkał w Gdańsku.Będę wdzięczna za cokolwiek,nikt z rodziny dziadka nieżyje tylko ja i córka Leszka 70-letnia Barbara Okońska-kozłowska zapomniana aktorka,choruje,nic nie wie i nie chce wiedzieć.Podaję adres:urwisek07@wp.pl .Dziękuję.
Jacek Węglowski
Jestem wnukiem Szymona Kimstacz, numer 54 na liście funkcjonariuszy Policji Państwowej, mogących figurować na tzw. białoruskiej liście katyńskiej. Niestety do dnia dzisiejszego nie wiem gdzie został zamordowany i pochowany, zapewne w zbiorowej mogile mój dziadek.
Jola
Jestem wnuczką posterunkowego Marcina Marca, który służył w Tarnowie. Zmarł na początku 1939r. Szukam jego historii, ale to trudne. Świetna strona, która przywraca dumę z tego, że mój dziadek tworzył tę formację i z dumą służył swojemu krajowi. Pozdrawiam
Maciej Dziergas ZW NSZZ Policjantów w Katowicach
Łezka w oku się kręci ....To podróż do czasów gdy ''Bóg...honor...ojczyzna '' nie było tylko pustym frazesem ....Ta Strona ta ... to wehikuł czasu ....do czasów gdzie godło.. barwy narodowe oraz mundur były dobrem najcenniejszym ..a rotę ślubowania wypełniało się niejednokrotnie do końca ....Jestem pełen podziwu .. ze związkowym pozdrowieniem .
Marlena
Jestem prawnuczką zamordowanego Starszego posterunkowego Policji Państwowej Stanisława Staszka! Chciałam oddać hołd jemu oraz wszystkim pomordowanym. Znałam jego żonę, a moją prababcię, która musiała walczyć o byt dla siebie i 5 swoich dzieci, nie wiedząc co się stało z pradziadkiem, przez wiele lat. Wspaniała , pokorna kobieta.Nie ma dnia aby moja babcia a jego córka nie wspominała go. Był dobrym, wielkim człowiekiem. W imieniu całej rodziny oddaję cześć pradziadkowi. Pamiętamy!
ARTUR
BARDZO FAJNA STRONKA DZIADEK MÓJ SŁUZYŁ W POLICJI W PRASZCE ORAZ W KŁECKU BYL KOMENDANTEM. W CZASIE WOJNY PRACOWAŁ NA PODHALU W BUKOWINIE TATRZANSKIEJ GDZIE POMAGAŁ PODCZAS OKUPACJI GÓRALOM. ZAJMUJE SIE OBECNIE ZBIERANIEM INFORMACJI O PRZEBIEU SŁUZBY MOJEGO DZIADKA MALINIWSKI FELIKS ROK UR 1895
Ryszard
st.post. Stanisław Piskorz - policjant z Komarna woj.lwowskie, jest bratem mojej matki Marii Nowickiej z domu Piskorz. Został on zamordowany przez ukraińsko-rosyjską władzę. Jest umieszczony na Ukraińskiej Liście Katyńskiej.
Maria
Witam.Jestem wnuczką podkomisarza policji Jana Nowickiego w 1939 roku był Komendantem komisarjatu w Równem. Został aresztowany 17 września 1939roku.Do tej pory nie mamy wiadomosci o dalszych jego losach.Posiadam zdjęcia mojego dziadka w mundurze .Pozdrawiam Maria
Elżbieta
Jestem wnuczką zamordowanego policjanta Michała Szczepańczyka. Mój Tata zmarł w 1984 roku. Po wojnie długo szukał swojego ojca. Umierając nie wiedział jak okrutny spotkał go los. Jestem wdzięczna autorom tej strony, że podjęli się trudu upamiętnienia ofiar tego bestialskiego mordu.
Maurycy
Świetne opracowanie. Nareszcie znalazłem swojego dziadka, którego nie miałem okazji poznać. Jest punkt zaczepienia.
Tomasz Czapla
Cenna i bardzo pożyteczna strona, także dla muzealnika. Warto, aby oprócz plansz z wzorami mundurów, umieścić także zdjęcia oryginalnych zabytkowych mundurów, detali różnicujących poszczególne wzory. Na uznanie zasługuje ikonografia i dokumenty, pomocne w identyfikacji. Pozdrawiam autora
Piotr Lachman
Serdeczne podziękowania dla autora tego portalu za pomoc w zrealizowaniu wystawy pt. "Funkcjonariusze Policji Państwowej na nartach"która odbyła się w minioną sobotę na śnieżnych stokach w miejscowości Podstolice.Duża wiedza i zasoby fotograficzne na temat formacji.
Aleksander Dąbkiewicz
Dzięki że jesteście. Mnóstwo informacji w jednym miejscu. Mój pradziadek Edward Wojtczak pełnił służbę w Równem później w Korcu. W 1940 zamordowany w Twerze. Gdzie szukać informacji nt służby, w ogóle jakichkolwiek informacji? Pozdrawiam (alessandro9427@gmail.com)
Dorota Górska
Witam , jestem wnuczką policjanta z Kołodziejówki . Kazimierz Wolicki oddelegowany ze Słupcy. Nie wrócił już z rodziną do domu . Dobry portal . życzę dalszego rozwoju . Dziękuję Wam za tą pracę .
Paweł
Bardzo ciekawy portal z dużą ilością cennych wiadomości.