Obsada personalna jednostek Policji Państwowej w roku 1926
Komenda Główna Policji Państwowej
Siedziba: Warszawa, ul. Nowy Świat 67
Komendant Główny Policji Państwowej Marian Borzęcki, tel. 63–09
Zastępca Komendanta Głównego Policji Państwowej nadinspektor Henryk Wardęski, tel. 68–02
Grupy inspekcyjne
Grupa I – województwa: łódzkie, tarnopolskie, lwowskie, krakowskie
Inspektor Franciszek Kaufman
Grupa II – województwa: warszawskie, lubelskie, stanisławowskie, nowogródzkie
Inspektor Wiktor Ludwikowski
Grupa III – województwa: poleskie, kieleckie, poznańskie, wołyńskie
Inspektor Bolesław Wróblewski
Grupa IV – województwa: wileńskie, białostockie, pomorskie, m.st. Warszawa
Inspektor Władysław Galle
Inspektor PP do szczególnych zleceń przy Komendzie Głównej PP – Ignacy Krzymuski, tel. 290–21
Adiutant Komendanta Głównego PP – komisarz Adam Piniński, tel. 79–26
Wydziały Komendy Głównej Policji Państwowej:
Wydział I Ogólny – Inspektor Ignacy Koral, tel. 74–94
Do zakresu działania Wydziału I należą: prowadzenia Kancelarii KG PP. Sprawy dotyczące wykonania zarządzeń w zakresie organizacji administracji i wyszkolenia policji, sprawy wynikające z nadzoru nad działalnością służbową policji i sprawy nieobjęte zakresem działania innych wydziałów.
Wydział II Finansowo–Gospodarczy – Inspektor Paweł Foerster, tel. 146–75
Kierownicy działów: zastępca naczelnika podinspektor Władysław Goździewski, nadkomisarz Stanisław Wainkranc, tel. 290–21,
Do zakresu działania Wydziału Finansowo–Gospodarczego należą sprawy dotyczące wykonania budżetu KGPP i Policji Państwowej w ogóle, sprawy wykonania zarządzeń w zakresie zaopatrzenia i uzbrojenia policji oraz sprawy wewnętrznej gospodarki Komendy Głównej PP.
Wydział III Personalno–Dyscyplinarny – Inspektor Henryk Walczak, tel. 68–08
Kierownicy działów: podinspektor Jan Płotnicki (kierownik działu dyscyplinarnego, tel. 68–04), nadkomisarz Aleksander Robaczewski (kierownik działu personalnego).
Do zakresu działania Wydziału III należą sprawy personalne policji w ogóle i prowadzenie ewidencji personalnej wyższych funkcjonariuszy i urzędników PP oraz dyscyplinarne funkcjonariuszy PP.
Wydział IV Rejestracyjno–Pościgowy – Inspektor Henryk Sadłowski, tel. 131–14
Do zakresu działania Wydziału IV należą sprawy rejestracji i rozpoznawania przestępstw, współdziałania w wykrywaniu przestępstw oraz instruowanie organów śledczych.
Wydział V Polityczny – Inspektor Marian Swolkień, zastępca podinspektor Alfred Barta
Redakcja „Gazety Administracji i Policji Państwowej” – Inspektor Edward Grabowiecki, tel. 55–71
Redakcja „Gazety Administracji i Policji Państwowej” ma za zadanie wydawanie periodyczne (co tydzień) „Gazety Administracji i Policji Państwowej” i „Na Posterunku”.
Cały obszar Państwa Polskiego podzielono na 16 Okręgów policyjnych odpowiadających terytorialnie odnośnym województwom; wyjątek stanowi m.st. Warszawa z odrębnym ustrojem administracyjnym – Komisariatem Rządu.
Okręg I Warszawski
z siedzibą w Warszawie
Komendant Okręgowy PP inspektor Tadeusz Tomanowski
Powiat Błonie (Grodzisk) – komisarz Edward Świtala
Powiat Ciechanów – komisarz Piotr Lechowski
Powiat Gostyń – podkomisarz Henryk Kaczmarski
Powiat Grójec – komisarz Karol Ptasiński
Powiat Kutno – komisarz Albin Pique
Powiat Lipno – podkomisarz Wacław Kruziewicz
Powiat Łowicz – komisarz Ignacy Ukryn
Powiat Maków Mazowiecki – komisarz Feliks Zychler
Powiat Mińsk Mazowiecki – podkomisarz Szczepan Gołonkiewicz
Powiat Mława – nadkomisarz Marian Moritz
Powiat Nieszawa – komisarz Stanisław Duchiński
Powiat Płock – komisarz Adam Popławski
Powiat Płońsk – podkomisarz Stefan Grabari
Powiat Przasnysz – podkomisarz Stanisław Sadowski
Powiat Pułtusk – komisarz Marian Skorzyński
Powiat Radzymin – podkomisarz Józef Maciążek
Powiat Rawa – podkomisarz Czesław Bronowski
Powiat Rypin – komisarz Stanisław Szewczyk
Powiat Sierpc – podkomisarz Stanisław Okoński
Powiat Skierniewice – komisarz Wacław Łaski
Powiat Sochaczew – komisarz Józef Iwanicki
Powiat Warszawa – nadkomisarz Stanisław Szczepkowski
Powiat Włocławek – nadkomisarz Stanisław Miciński
Okręg II Łódzki
z siedzibą w Łodzi
Komendant Okręgowy PP inspektor Rudolf Wizimirski
Komendant m. Łodzi – podinspektor Aleksander Roszkowski
Z–ca Komendanta m. Łodzi – nadkomisarz Leon Izydorczyk
Miasto Łódź dzieli się na 14 komisariatów:
Kierownik I Komisariatu – podkomisarz Józef Kowalczyk
Kierownik II Komisariatu – podkomisarz Ludwik Hanke
Kierownik III Komisariatu – komisarz Mikołaj Kostenko
Kierownik IV Komisariatu – podkomisarz Jan Frankowski
Kierownik V Komisariatu – podkomisarz Mikołaj Smorczewski
Kierownik VI Komisariatu – komisarz Tadeusz Szczepkowski
Kierownik VII Komisariatu – komisarz Antoni Cieślak
Kierownik VIII Komisariatu – komisarz Karol Jabs
Kierownik IX Komisariatu – podkomisarz Mieczysław Hattowski
Kierownik X Komisariatu – komisarz Aleksander Pacho
Kierownik XI Komisariatu – podkomisarz Stefan Michna
Kierownik XII Komisariatu – podkomisarz Wiktor Walman
Kierownik XlII Komisariatu – podkomisarz Józef Więckowski
Kierownik XIV Komisariatu – podkomisarz Marcin Andziak
Kierownik rezerwy konnej i pieszej – podkomisarz Stefan Rozumski
Powiat Brzeziny – komisarz Władysław Piekarz
Powiat Kalisz – komisarz Rajmund Stoczewski
Powiat Koło – komisarz Alfred Mańkowski
Powiat Konin – podkomisarz Adam Karpiński
Powiat Łask – komisarz Jerzy Kiereński
Powiat Łęczyca – komisarz Mateusz Chrzan
Powiat Łódź – komisarz Stanisław Ryszkowski
Powiat Piotrków — komisarz Teodor Ostrowski
Powiat Turek — podkomisarz Władysław Folner
Powiat Radomsko — komisarz Edward Lange
Powiat Sieradz — komisarz Franciszek Kluczyński
Powiat Słupca — podkomisarz Józef Sałaciński
Powiat Wieluń — komisarz Bolesław Wocalewski
Okręg III Kielecki do góry
z siedzibą w Kielcach
Komendant Okręgowy PP inspektor Jarosław Barwicz
Powiat Będzin —– nadkomisarz Stanisław Steckiewicz
Powiat Częstochowa — nadkomisarz Jan Kuczyński
Powiat Iłża (Wierzbnik) — komisarz Czesław Lipski
Powiat Jędrzejów —podkomisarz Kazimierz Frank
Powiat Kielce – nadkomisarz Józef Kamala
Powiat Końskie – podkomisarz Alfons Woliński
Powiat Kozienice – komisarz Aleksander Wolański
Powiat Miechów – aspirant Władysław Kita
Powiat Olkusz – podkomisarz Kazimierz Henszel
Powiat Opatów – komisarz Jan Wójtowicz
Powiat Opoczno – komisarz Eugeniusz Madejczyk
Powiat Pińczów – podkomisarz Edmund Przyborowski
Powiat Radomsko – komisarz Włodzimierz Żarnowski
Powiat Sandomierz – komisarz Antoni Kowalski
Powiat Stopnica (Busk) – komisarz Stefan Pokorski
Powiat Włoszczowa – komisarz Stanisław Jastrzębski
Okręg IV Lubelski
z siedzibą w Lublinie
Komendant Okręgowy PP inspektor Ryszard Gallera
Powiat Biała Podlaska — komisarz Bolesław Remiszewski
Powiat Biłgoraj — podkomisarz Edmund Kononowicz
Powiat Chełm — komisarz Józef Puchajda
Powiat Garwolin — podkomisarz Anatoliusz Turzyniecki
Powiat Hrubieszów — komisarz Józef Kąkolewski
Powiat Janów Lubelski– podkomisarz Marian Skulski
Powiat Konstantynów — podkomisarz Julian Kulik
Powiat Krasnystaw — podkomisarz Franciszek Sitarz
Powiat Lubartów — podkomisarz Bolesław Sikorski
Powiat Lublin — nadkomisarz Stanisław Pisarski
Powiat Łuków — podkomisarz Tadeusz Szyszkowski
Powiat Puławy – komisarz Andrzej Jezierski
Powiat Radzyń – komisarz Józef Pawłowski
Powiat Siedlce – nadkomisarz Józef Matulewicz
Powiat Sokołów — komisarz Romuald Leśniewski
Powiat Tomaszów — komisarz Józef Rust
Powiat Węgrów — podkomisarz Adam Wacław Kister
Powiat Włodawa — komisarz Stefan Poradowski
Powiat Zamość — komisarz Leon Przygoda
Okręg V Białostocki do góry
z siedzibą w Białymstoku
Komendant Okręgowy PP podinspektor Stefan Chluski
Powiat Augustów — podkomisarz Włodzimierz Kostruba
Powiat Białystok — nadkomisarz Albin Sobociński
Powiat Bielsk — komisarz Teodor Borucki
Powiat Grodno — nadkomisarz Józef Radziejewski
Powiat Kolno — komisarz Józef Stupnicki
Powiat Łomża — komisarz Jan Żurawicz
Powiat Ostrołęka — komisarz Eugeniusz Motoczyński
Powiat Ostrów — komisarz Jan Hornung
Powiat Sokółka —– komisarz Stanisław Szczurewski
Powiat Suwałki — nadkomisarz Wacław Dąbrowski
Powiat Szczuczyn – podkomisarz Józef Zalewski
Powiat Wołkowysk — podkomisarz Henryk Jasiński
Powiat Wysokie Mazowieckie – komisarz Franciszek Jarzęcki
Okręg VI m. st. Warszawy
Komendant Okręgowy PP inspektor Edmund Czyniowski, tel. 300
Zastępca Komendanta Okręgowego podinspektor Henryk Charlemagne, tel. 417–09
Biuro Komendanta PP m. st. Warszawy, ul. Senatorska nr. 12, tel. 316–90, 316–91 i 316–92
Urząd Śledczy, ul. Daniłowiczowska 3, tel. 274–12
Naczelnik Urzędu Śledczego podinspektor Maurycy Sonnenberg, tel. 10–43
Zastępca Naczelnika Urzędu Śledczego, nadkomisarz Ludwik Kurnatowski, tel. 33–69
Rezerwa Okręgowa, ul. Ciepła 13
Komendant Rezerwy Okręgowej – nadkomisarz Karol Fuchs, tel, 270–12
Oddział Konny, ul. Ciepła 13
Komendant Oddziału Konnego nadkomisarz Marcin Szopa, tel. 154–94
Komendant Szkoły – podkomisarz Hipolit Manowski, tel. 50–84
Inspektoraty:
Inspektorat 1, ul. Hoża 30, Kierownik nadkomisarz Władysław Dąbrowski, tel. 308–41
Inspektorat II, ul. Szpitalna 7, Kierownik nadkomisarz Stefan Chełmicki. tel. 160–99
Inspektorat III, ul. Kapucyńska 19, Kierownik nadkomisarz Jerzy Poraziński, tel. 161–09
Inspektorat IV, ul. Wileńska 11, Kierownik nadkomisarz Euzebiusz Zieliński, tel. 308–43
Komisariaty:
Komisariat I – Kierownik komisarz Wacław Klamrzyński
ul. Bednarska 7, tel. 301. tel. 308–04
Komisariat II – Kierownik nadkomisarz Juliusz Ruszke
ul. Kapucyńska 19, tel. 302, tel. 308–07
Komisariat III – Kierownik komisarz Józef Lewandowski
ul. Nowolipie 53, tel. 303, tel. 308–09
Komisariat IV – Kierownik podkomisarz Józef Michalski
ul. Niska 10, tel. 304, tel. 308–11
Komisariat V – Kierownik komisarz Edward Biernacki
ul. Lubeckiego 2b, tel. 305, tel. 308–14
Komisariat VI – Kierownik komisarz Witold Dziewulski
ul. Miedziana 5, tel. 306, tel. 308–23
Komisariat VII – Kierownik komisarz Witold Szwarc
ul. Elektoralna 28, tel. 307, tel. 308–25
Komisariat VIII – Kierownik podkomisarz Władysław Górecki
ul. Śliska 52, tel. 308, tel. 308–26
Komisariat IX – Kierownik komisarz Zygmunt Bałdyga
ul. Fabryczna 28, tel. 309, tel. 308–27
Komisariat X – Kierownik nadkomisarz Władysław Szatkowski
ul. Szpitalna 7, tel. 310, tel. 308–28
Komisariat XI – Kierownik komisarz Stefan Kowalewski
ul. Poznańska 13, tel. 311, tel. 308–36
Komisariat XII – Kierownik komisarz Wacław Goławski
ul. Daniłowiczowska 10, tel. 312, tel. 308–37
Komisariat XIII – Kierownik komisarz Marian Sobota
ul. Hoża 30, tel. 313, tel. 127–09
Komisariat XIV – Kierownik komisarz Zygmunt Kudelski
ul. Wileńska II, tel. 314, tel. 214–84
Komisariat XV – Kierownik komisarz Szymon Wykowski
ul. Jagiellońska 25, tel. 315, tel. 308–44
Komisariat XVI – Kierownik komisarz Stanisław Zdanowicz
ul. Puławska 53 (Mokotów), tel. 316, tel. 155–79
Komisariat XVII – Kierownik aspirant Stefan Wołczyński
ul. Grochowska 139 (Grochów), tel. 317
Komisariat XVIII – Kierownik podkomisarz Wincenty Karowski
ul. Kościuszki 40 (Pelcowizna), tel. 318
Komisariat XIX – skasowany i podporządkowany XXII komisariatowi
Komisariat XX/XXI – Kierownik podkomisarz Kazimierz Sobieski
Łazienkowska 4 (Sielce), tel. 320, tel. 153–80
Komisariat XXII – Kierownik podkomisarz Mieczysław Szempliński
ul. Wolska 157 (Wola), tel. 322., tel. 25–21
Komisariat XXIII – Kierownik podkomisarz Henryk Machlejd
ul. Grójecka 32, tel. 323
Komisariat XXIV – Kierownik podkomisarz Bolesław Keller
ul. Bródnowska 47 (Targówek), tel. 324
Komisariat XXV – Kierownik podkomisarz Ludwik Schneider
ul. Siedzibna 3 (Bródno), tel. 335
Komisariat XXVI – Kierownik komisarz Kazimierz Golanek
ul. Marymoncka 3/5 (Młociny), tel. 326
Komisariat I Kolejowy – Kierownik podkomisarz Czesław Ciesielski
Dworzec Warszawa–Główna, tel. 105–34
Komisariat II Kolejowy – Kierownik aspirant Władysław Rodkiewicz
Dworzec Warszawa–Gdańska, tel. 142–62
Komisariat III Kolejowy – Kierownik aspirant Jan Stypułkowski
Dworzec Warszawa–Wschodnia
Komisariat IV Kolejowy – Kierownik aspirant Jan Stypułkowski
Dworzec Warszawa–Wileńska
Okręg VII Krakowski do góry
z siedzibą w Krakowie
Komendant Okręgowy PP inspektor Stanisław Pilch
Komendant PP m. Krakowa – nadkomisarz Leopold Maruniak
Kierownik Ekspozytury Urzędu Śledczego m. Krakowa – komisarz Stanisław Szura
Komisariat I – komisarz Aleksander Dziekoński
Komisariat II – podkomisarz Marian Wagner
Komisariat III – podkomisarz Tomasz Federowicz
Komisariat IV – podkomisarz Stanisław Romański
Komisariat V – podkomisarz Stanisław Loedl
Komisariat VI – podkomisarz Józef Pawełek
Powiat Biała — podkomisarz Franciszek Powroźniak
Powiat Bochnia – komisarz Włodzimierz Hrycyna
Powiat Brzesko — podkomisarz Jan Bober
Powiat Chrzanów — komisarz Józef Wraubek
Powiat Dąbrowa — aspirant Andrzej Garduła
Powiat Gorlice — podkomisarz Franciszek Żytko
Powiat Grybów — podkomisarz Antoni Kaczmarczyk
Powiat Jasło — podkomisarz Józef Świrski
Powiat Kraków — komisarz Ignacy Sawiński
Powiat Limanowa — aspirant Józef Patuła
Powiat Mielec — aspirant Władysław Wróblewski
Powiat Myślenice — aspirant Antoni Domanus
Powiat Nowy Sącz – komisarz Jakub Hanus
Powiat Nowy Targ — komisarz Józef Munk
Powiat Oświęcim — komisarz Janusz Skalski
Powiat Pilzno — aspirant Stanisław Komusiński
Powiat Maków Podhalański — podkomisarz Józef Małecki
Powiat Ropczyce — podkomisarz Eugeniusz Hass
Powiat Tarnów – komisarz Ludwik Drożański
Powiat Wadowice — podkomisarz Michał Stankiewicz
Powiat Wieliczka — podkomisarz Ludwik Mleko
Powiat Żywiec — podkomisarz Franciszek Hubert
Okręg VIII Lwowski
z siedzibą we Lwowie, ul. Sapiehy 1
Komendant Okręgowy PP inspektor Walerian Wiczyński
Komendant PP m. Lwowa – podinspektor Adam Nowodworski
Komenda PP miasta Lwowa, ul. Kaźmierzowska 50
Kierownik Ekspozytury Urzędu Śledczego m. Lwowa – nadkomisarz Adolf Kozakiewicz
Komisariat I – podkomisarz Tadeusz Konarski
Komisariat II – podkomisarz Jan Stryjkowski
Komisariat III – komisarz Zygmunt Białkowski
Komisariat IV – podkomisarz Stanisław Jancyszyn
Komisariat V – nadkomisarz Gwidon Brożyński
Komisariat VI – podkomisarz Antoni Koncewicz
Komisariat VII – nadkomisarz Michał Bodnar
Powiat Bóbrka —– podkomisarz Józef Krach
Powiat Brzozów — podkomisarz Mieczysław Liszkowski
Powiat Dobromil — podkomisarz Antoni Krajdocha
Powiat Drohobycz – nadkomisarz Tadeusz Illukiewicz
Powiat Gródek – komisarz podkomisarz Antoni Suppel
Powiat Jarosław — komisarz Szymon Bugajski
Powiat Jaworów — komisarz Andrzej Kuc
Powiat Kolbuszowa – aspirant Ludwik Lonczak
Powiat Krosno — nadkomisarz Kazimierz Skarbek
Powiat Lisko (Lesko) — komisarz Czesław Stronczak
Powiat Lwowski — komisarz Karol Kropiwnicki.
Powiat Lubaczów — podkomisarz Michał Przybyszewski
Powiat Łańcut — podkomisarz Wiktor Mączka
Powiat Mościska — podkomisarz Wojciech Kielar
Powiat Nisko — komisarz Apolinary Piekosiński
Powiat Przemyśl — nadkomisarz Lubin Więckowski
Powiat Przeworsk — aspirant Stanisław Rataj
Powiat Rawa Ruska — podkomisarz Jan Dublewski
Powiat Rudki — podkomisarz Władysław Jasieniak
Powiat Rzeszów — nadkomisarz Jan Krupa
Powiat Sambor — komisarz Stanisław Wysogląd
Powiat Sanok — nadkomisarz Władysław Kielar
Powiat Sokal — komisarz Piotr Michalecki
Powiat Stary Sambor — aspirant Bolesław Drewiński
Powiat Strzyżów — podkomisarz Józef Szlachetka
Powiat Tarnobrzeg – aspirant Wincenty Niekel
Powiat Żółkiew — komisarz Witold Sędzimir
Okręg IX Tarnopolski do góry
z siedzibą w Tarnopolu
Komendant Okręgowy PP podinspektor Adolf Tarnowski
Powiat Borszczów — komisarz Zygmunt Magiera
Powiat Brody — komisarz Eustachy Topolnicki
Powiat Brzeżany — komisarz Leon Leśniewski
Powiat Buchacz — podkomisarz Marian Martini
Powiat Czortków — komisarz Romuald Kinda
Powiat Kamionka Strumiłowa — podkomisarz Jerzy Walter
Powiat Kopyczyńce — nadkomisarz Wilhelm Bauman
Powiat Podhajce — podkomisarz Tadeusz Markiewicz
Powiat Przemyślany — aspirant Michał Karpiński
Powiat Radziechów — podkomisarz Jan Nowak
Powiat Skałat — podkomisarz Franciszek Kurzeja
Powiat Tarnopol — nadkomisarz Jan Sawicki
Powiat Trembowla — podkomisarz Ignacy Wojtkiewicz
Powiat Zaleszczyki — komisarz Adam Janasiński
Powiat Zbaraż — komisarz Józef Kwaśnicki
Powiat Zborów — aspirant Jan Zeman
Powiat Złoczów — komisarz Leon Szwarz
Okręg X Stanisławowski
z siedzibą w Stanisławowie
Komendant Okręgowy PP inspektor Władysław Żarski
Powiat Bohorodczany – podkomisarz Józef Elsner
Powiat Dolina — komisarz Leon Windak
Powiat Horodenka – p. o. kndt. aspirant Władysław Bendyk
Powiat Kałusz – podkomisarz Bronisław Sapecki
Powiat Kołomyja — nadkomisarz Julian Urbanowski
Powiat Kosów – komisarz Antoni Zarzycki
Powiat Nadwórna – podkomisarz Stanisław Iwaszko
Powiat Peczeniżyn — p. o. kndt. aspirant Józef Miodowicz
Powiat Rohatyn — podkomisarz Adam Glajc
Powiat Skole — p. o. kndt. aspirant Władysław Kozłowski
Powiat Śniatyń — komisarz Karol Romańczyk
Powiat Stanisławów — nadkomisarz Julian Gottas
Powiat Stryj – komisarz Marian Ratajsk
Powiat Tłumacz – komisarz Michał Kozakiewicz
Powiat Turka — podkomisarz Julian Bródka
Powiat Żydaczów – aspirant Marian Skwarecki
Okręg Xl Poznański do góry
z siedzibą w Poznaniu, Plac Wolności 12
Komendant Okręgowy PP inspektor Henryk Hass
Komendant PP m. Poznania – nadkomisarz Michał Bączkowski
Komenda PP na miasto Poznań, ul. 27 grudnia 21
Kierownik Ekspozytury Urzędu Śledczego m. Poznania – komisarz Walenty Adamczewski
Komisariat I – podkomisarz Wiktor Sauter
Komisariat II – komisarz Edmund Cynka
Komisariat III – aspirant Stefan Halagiera
Komisariat IV – aspirant Ludwik Połomski
Komisariat V – komisarz Teofil Krawczyński
Komisariat VI – podkomisarz Franciszek Laufer
Komisariat VII – podkomisarz Ignacy Łysiak
Komisariat VIII – podkomisarz Ludwik Graf
Komisariat IX – podkomisarz Stefan Gapiński
Powiat Bydgoszcz — aspirant Franciszek Przymusiński
Miasto Bydgoszcz — nadkomisarz Bolesław Siemiątkowski
Powiat Chodzież — komisarz Wiktor Respondek
Powiat Gniezno — nadkomisarz Józef Trojanowski
Powiat Inowrocław — komisarz Józef Kamieniecki
Powiat Kępno — podkomisarz Kazimierz Wiśniewski
Powiat Kościan — podkomisarz Kazimierz Sauerman
Powiat Krotoszyn — podkomisarz Mieczysław Klapczyński
Powiat Leszno – komisarz Ludwik Złotogóski
Powiat Nakło – podkomisarz Władysław Grzybowski
Powiat Nowy Tomyśl — komisarz Antoni Woźnicki.
Powiat Ostrów — komisarz Konstanty Kubasik
Powiat Poznań — aspirant Józef Cieśliński
Powiat Środa — podkomisarz Roman Skory
Powiat Szamotuły — komisarz Stanisław Skąpski
Powiat Wągrowiec — podkomisarz Bolesław Szwemin
Okręg XII Pomorski
z siedzibą w Toruniu
Komendant Okręgowy PP inspektor Zygmunt Wróblewski
Komendant PP m. Torunia – nadkomisarz Sylwester Parzybok
Kierownik Ekspozytury Urzędu Śledczego m. Torunia – podkomisarz Stanisław Szmytkowski
Powiat Brodnica — podkomisarz Stanisław Nowacki
Powiat Chojnice — komisarz Jan Trawicki
Powiat Działdowo — podkomisarz Tadeusz Makowski
Powiat Gniew – aspirant Andrzej Klupsz
Powiat Grudziądz — podkomisarz Zygmunt Frąckiewicz
Miasto Grudziądz – komisarz Stanisław Klamut
Powiat Kartuzy — podkomisarz Bolesław Kobelski
Powiat Kościerzyna — podkomisarz Franciszek Wójt.
Powiat Nowe Miasto — komisarz Andrzej Semkow
Powiat Puck – aspirant Józef Hermuła
Powiat Sępolno — podkomisarz Jakub Przygoda
Powiat Starogard — komisarz Leon Grzybek
Powiat Świecie — podkomisarz Czesław Klimowicz
Powiat Tczew — komisarz Stanisław Guzikowski
Powiat Toruń – nadkomisarz Wojciech Dzierzgowski
Miasto Toruń — nadkomisarz Sylwester Parzybok
Powiat Tuchola — aspirant Stanisław Szurka
Powiat Wąbrzeźno — aspirant Józef Biniaś
Powiat Wejherowo – podkomisarz Ludwik Wiśniewski
Powiat Chełmno — komisarz Romuald Bauer
Okręg XIII Wołyński do góry
z siedzibą w Łucku
p.o. Komendant Okręgowy PP inspektor Czesław Grabowski
Powiat Dubno — komisarz Tomasz Kubicki
Powiat Horochów — p. o. kndt. nadkomisarz Leon Gallas
Powiat Kowel — komisarz Andrzej Makowicki
Powiat Krzemieniec — nadkomisarz Marian Makowiecki
Powiat Luboml — podkomisarz Józef Holzhausen
Powiat Łuck — komisarz Jan Mordas
Powiat Ostróg — komisarz Wacław Solski
Powiat Równe — nadkomisarz Ludwik Abczyński
Powiat Włodzimierz Wołyński — komisarz Korneliusz Disterhoff
Powiat Kostopol – podkomisarz Wacław Kleczewski
Okręg XIV Poleski
z siedzibą w Brześciu nad Bugiem
Komendant Okręgowy PP podinspektor Bronisław Ludwikowski
Powiat Brześć — komisarz Adam Mandziuk
Powiat Drohiczyn — komisarz Bolesław Czapelski
Powiat Kamień Koszyrski — komisarz Bolesław Tyszko
Powiat Kobryń — komisarz Ryszard Wiśniewski
Powiat Kossów Poleski — komisarz Gustaw Ułaszewski
Powiat Łuniniec — nadkomisarz Jakub Sarnecki
Powiat Pińsk — nadkomisarz Henryk Jacyna
Powiat Prużana — komisarz Jan Sikorski
Powiat Sarny — p. o. kndt. komisarz Antoni Wysocki
Powiat Stolin — komisarz Władysław Kołaciński
Okręg XV Nowogródzki
z siedzibą w Nowogródku
p. o. Komendant Okręgowy PP podinspektor Witalis Olszański
Powiat Baranowicze — komisarz Kazimierz Kupke
Powiat Lida — p. o. kndt. komisarz Henryk Dąbrowski
Powiat Nieśwież — komisarz Stefan Sobieszczański
Powiat Nowogródek — podkomisarz Adolf Kret
Powiat Słonim — komisarz Stanisław Koryciński
Powiat Stołpce — podkomisarz Wacław Henrych
Powiat Wołożyn — komisarz Konstanty Wilczyński
Okręg XVI Wileński do góry
z siedzibą w Wilnie
Komendant Okręgowy PP inspektor Bronisław Praszałowicz
Komendant P. P. m. Wilna – nadkomisarz Aleksander Reszczyński
p.o. kierownika Ekspozytury Urzędu Śledczego m. Wilna – podkomisarz Witold Lichodziejewski
Komisariat I – p.o. kierownika komisarz Tadeusz Dowoyno
Komisariat II – podkomisarz Zdzisław Eljaszewicz
Komisariat III – podkomisarz Aleksander Andrzej Herr
Komisariat IV – komisarz Józef Frankiewicz
Komisariat V – komisarz Mikołaj Szmieloff
Komisariat VI – aspirant Alfons Konstanty Zaniewski
Komisariat VII – podkomisarz Bronisław Ungeheuer
Powiat Bracław — komisarz Czesław Kubarski
Powiat Duniłowicze —aspirant Tadeusz Żegota– Sołtys
Powiat Dzisna — komisarz Bronisław Zieńko
Powiat Oszmiana — komisarz Kazimierz Matulewicz
Powiat Święciany — podkomisarz Franciszek Najdowsk
Powiat Wilejka — komisarz Edward Kasprzycki
Powiat Wilno–Troki — podkomisarz Aleksander Dubowski
Policja Województwa Śląskiego
Komenda Główna PWŚl. z siedzibą w Katowicach
Główny Komendant Policji Wojewódzkiej inspektor Leon Wróblewski
Zastępca Głównego Komendanta Policji Wojewódzkiej podinspektor Augustyn Bańczyk
Nadkomisarz Inspekcyjny I – nadkomisarz Jan Starzyk
Nadkomisarz Inspekcyjny II – nadkomisarz Kazimierz Łukaszkiewicz
Wydział I – komisarz Paweł Włosok
Wydział II – podkomisarz Alojzy Reichenbach
Wydział III – podkomisarz Stefan Krzystek
Wydział V – podinspektor Stanisław Ryczkowski
Komendant Rezerwy Policji Województwa Śląskiego w. Katowicach – podkomisarz Józef Maślonka
Powiat Katowice – podinspektor Karol Niewiadomski
Miasto Królewska Huta – nadkomisarz Józef Jeziorski
Powiat Świętochłowice – nadkomisarz Piotr Tomanek
Powiat Rybnik – podkomisarz Roman Niżankowski
Powiat Pszczyna – nadkomisarz Franciszek Kałuża
Powiat Tarnowskie Góry – podkomisarz Wincenty Niedziela
Powiat Lubliniec – podkomisarz Paweł Flaczek
Powiat Bielsko – p. o. kndt. podkomisarz Józef Pająk
Powiat Cieszyn – komisarz Paweł Mierzwa
Źródło:
Ofiarom obowiązku. Wydawnictwo poświęcone pamięci poległych f–szów policyjnych Państwa Polskiego z kalendarzem na rok 1926. Warszawa
Kalendarz Policji Województwa Śląskiego na rok 1926